کد خبر : 478
تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 آگوست 2020 - 10:40

تشریح عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، همزمان با آغاز هفته دولت

تشریح عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، همزمان با آغاز هفته دولت

همزمان با آغاز هفته دولت، عملکرد یکساله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم تشریح شد به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، همزمان با آغاز هفته دولت و تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگی و هنری در جم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تشریح

همزمان با آغاز هفته دولت، عملکرد یکساله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم تشریح شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، همزمان با آغاز هفته دولت و تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگی و هنری در جم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تشریح عملکرد یکساله خود  نمود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: دولت تدبیر و امید، در زمینه توجه به ضرورت ها و نیازهای فرهنگ و هنر در جامعه چه به لحاظ زیر ساختهای فنی و چه زیرساخت های فیزیکی فعالیت های بسیار اثرگذار و شایان توجهی را در کارنامه دارد، به همین دلیل برای آگاه سازی عموم مردم جامعه لازم دانستیم تا عملکرد یکساله در این حوزه در شهرستان جم را به اطلاع مردم برسانیم.

گل افروز حامدیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم گفت: با توجه به تکثر وظایفی که برعهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد، دامنه فعالیت هایی که از سوی این اداره صورت میگیرد بسیار متنوع است و مخاطبان بسیاری از خدمات این اداره بهرمند میشوند.از جمله یکی از وظایفی که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عهده دارد و بسیاری از آن اطلاع ندارند، نظارت بر نامگذاری واحد های صنفی برای جلوگیری از کاربرد اسامی بیگانه و غیرمتعارف در سطح جامعه میباشد.

او در ادامه افزود: یکی دیگر از حوزه های فعالیت های فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه سازی و کمک برای ایجاد، گسترش و نهادینه کردن کانون های قران و عترت و نیز کانون های فرهنگی و هنری مساجد برای تسهیل آموزش در حوزه قران و عترت میباشد، در این راستا در شهرستان جم بیش از ۳۲ کانون فرهنگی و هنری در مساجد فعال میباشند که فعالیت های بسیاری در ایام و مناسبت های مذهبی را به انجام رسانده اند. همچنین کانون فرهنگی و هنری مسجد امیرالمومنین (ع) در سال گذشته حایز رتبه کانون برتر کشوری شد.

حامدیان در ادامه گفت: یکی دیگر از زمینه های خدمت فرهنگ و ارشاد اسلامی تسهیل ایجاد شرایط نشاط اجتماعی در سطح جامعه میباشد، که این اداره عطف به این وظیفه زمینه برگزاری مراسمات، جشن ها و کنسرت های موسیقی بسیاری را در سطح شهر جم و در حوزه شهرک ها با صدور بیش از۲۰ مجوز برگزاری و با هماهنگی سایر نهاد های مربوطه شهرستان فراهم نمود.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به یکی دیگر از وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مهم ترین اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به بحث آموزش و اهمیت این مسئله در شکوفایی جامعه میباشد، و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم ضمن نظارت بر عملکرد متقاضیان و نیز احراز صلاحیت فنی ،حرفه ای و اجتماعی متقاضیان تاسیس آموزشگاههای آزاد هنرهای تجسمی نسبت به صدور مجوز ۴ آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی در سال گذشته اقدام نمود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم افزود: از دیگر وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت بر ایجاد و فعالیت کانون های آگهی و تبلیغات میباشد، که با توجه به اهمیت بحث تبلیغات به خصوص در حوزه تولید محتوا و نیز تبلیغات محیطی، دارای ابعاد فنی و تخصصی بسیاری میباشد، چرا که در حال حاضر شهرستان جم بستر فعالیت بیش از ۱۳ کانون آگهی و تبلیغات در رسته های مختلف تبلیغاتی میباشند که از این تعداد، ۳ کانون در سال جدید مجوز فعالیت گرفته اند و لازم به ذکر است در بحث کانون های اگهی و تبلیغات شهرستان جم، یکی از بهترین کارنامه ها در حوزه نظارت بر عملکرد در سطح استان دارد.

همچنین حامدیان ضمن اشاره به لزوم شناساندن فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری گفت: از دیگر فعالیت هایی که فرهنگ و ارشاد اسلامی جم به عنوان یکی از پیشتازان در سطح استان در این زمینه مطرح بود برگزاری نمایشگاه آثار هنری هنرمندان و نیز اجرای نمایش های صحنه ای میباشد. جم در سال گذشته میزبانی نمایشگاه بین المللی دست خط که شامل آثار بزرگان هنر خطاطی و خوشنویسی کشور بود را بر عهده داشت. همچنین هیات تعزیه شاه نشین جم میزبان چهارمین سوگواره تعزیه کشوری بود؛ همچنین در سال گذشته انجمن هنرهای نمایشی جم ۹ اثر نمایشی را به روی صحنه برد.

حامدیان یکی دیگر از فعالیت های فرهنگ و ارشاد اسلامی را بسترسازی برای حضور و حمایت از فعالیت های تبلیغی و تشویقی در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و افزود: اداره فرهنگ و ارشا اسلامی جم در سال گذشته در طرح های بسیاری که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شدحضور فعال و چشمگیر داشت، برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نیز ثبت باشگاههای کتابخوانی در طرح ملی جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان و فعالیت بسیار چشمگیر از سوی باشگاههای جم منجر به احراز رتبه برتر کشوری از سوی آوینا خسروی خردسال جمی شد.همچنین جم به عنوان یکی از شهر های برتر در کمپین کتابخوانی در ایام کرونا دارای نماینده بود.

حامدیان یکی دیگر از فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم را حضور این شهر در طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر دانست و گفت:طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر طرحی بین المللی است که از سوی نهاد های فرهنگی بین المللی و با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت شناسایی توانمندی شهر های کشور در زمینه فرهنگ و هنر و حمایت از آنها برای رشد با تکیه بر این توانمندی است، که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم با توجه به قدمت و منحصر به فرد بودن هنر آئینی تعزیه در جم ضمن معرفی این هنر، طرح های خود جهت شناساندن و معرفی آن به آحاد جامعه ارائه نمود.

برچسب ها : ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.