شماره : 522
22 / 2 / 2021 - 8:52

افزایش قیمت شن و ماسه در جم

🔹بعد از افزایش قیمت و کمیابی سیمان در استان بوشهر، حالا نوبت به افزایش قیمت شن و ماسه رسیده است. با توجه به نرخ‌های جدید، افزایشی حدودا ۳۰ درصدی دیده می‌شود. 🔹متاسفانه در چندماهه اخیر ضعف شدید اداره صنعت و معدن استان در مدیریت مصالح ساختمانی، کارگاه‌های ساخت و سازندگان ساختمان را دچار سردرگمی شدید

🔹بعد از افزایش قیمت و کمیابی سیمان در استان بوشهر، حالا نوبت به افزایش قیمت شن و ماسه رسیده است. با توجه به نرخ‌های جدید، افزایشی حدودا ۳۰ درصدی دیده می‌شود.

🔹متاسفانه در چندماهه اخیر ضعف شدید اداره صنعت و معدن استان در مدیریت مصالح ساختمانی، کارگاه‌های ساخت و سازندگان ساختمان را دچار سردرگمی شدید کرده است.

لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 522 توسط معین راستین و در روز دوشنبه 22 فوریه 2021 ساعت 08:52:44
© Copyright 2021 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 519
19 / 1 / 2021 - 11:14

♦️ هر دوری که دیش تعریفش ایه سی کر هالوش خوبه/نقدی به تندیس طلایی به گزارش شرکت پالایش گاز فجر جم/احمدحیدری

🔹لرزبانان ضرب‌المثل زیبایی دارند؛ بدین مفهوم که دختری که مادر از او تعریف کند، مناسب پسر داییش می‌باشد. این ضرب‌المثل کمابیش در شهرستان جم نیز استفاده می‌شد، تا اینکه خبر تندیس طلایی حوزه مسئولیت اجتماعی برای شرکت فجر جم، آن ضرب‌المثل را در خاطره زنده‌ کرد. 🔹اخیرا یکی از سایت‌های محلی اعلام می‌‌دارد که در

🔹لرزبانان ضرب‌المثل زیبایی دارند؛ بدین مفهوم که دختری که مادر از او تعریف کند، مناسب پسر داییش می‌باشد. این ضرب‌المثل کمابیش در شهرستان جم نیز استفاده می‌شد، تا اینکه خبر تندیس طلایی حوزه مسئولیت اجتماعی برای شرکت فجر جم، آن ضرب‌المثل را در خاطره زنده‌ کرد.

🔹اخیرا یکی از سایت‌های محلی اعلام می‌‌دارد که در بین ۹۷ گزارش پایداری، تندیس طلایی به گزارش شرکت گاز جم اختصاص می‌یابد. البته عنوان «گزارش پایداری»، درست نیست، و علت آن نیز به ترجمه نادرست اصطلاح انگلیسی آن برمی‌گردد، و بهتر است که اصطلاح«پاسخگویی» به‌کار گرفته شود. در تعقیب آن، سردبیر سایت خبری آینه جم، در مقام نقد، یک یادداشت تحت عنوان «تندیسی تلخ برای شرکت گریزپای مسئولیت‌های اجتماعی» منتشر می‌کند. پیرو آن‌هم نقد‌های زیادی دیده شد. صرف‌نظر از عنوان نامفهوم آن یادداشت، از محتوایی مطلب مذکور برداشت می‌شود که تندیس طلایی به‌پای مسئولیت اجتماعی شرکت گاز جم گذاشته می‌شود، این در حالیست که «گزارش پایداری»، یا همان «پاسخگویی»، یکی از اصول و عناصر چندگانه مسئولیت‌های اجتماعی است، و منظور نفس نهاد« مسئولیت‌ اجتماعی» نیست. به‌نظر می‌رسد آن ترجمه نادرست و این یادداشت، به رفتار إعطاء کننده، و إعطاء شونده تندیس طلایی برمی‌گردد. آنجایی که صائب تبریزی می‌گوید:«چـون گـذارد خـشـت اول بـر زمـین مـعـمـار کـج— گـر رسـانـد بـر فـلـک، بـاشـد همـان دیوار کـج».

🔹فارغ از این وقایع، موضوع آنست که «مسئولیت اجتماعی» به رابطه بین یک شرکت و جامعه محلی که آن شرکت در حوزه آن فعالیت می‌نماید، گفته می‌شود، و تعریف، جایگاه و ماهیت روشنی نیز ندارد. به‌همین دلیل است که برای شناسایی آن سه اصل؛«پایداری، پاسخگویی و شفافیت»، تعریف می‌کنند. ذی‌نفعان این اصول، جامعه محلی می‌باشند. بر این اساس، شرکت‌ها می‌باید در مقابل جامعه محلی، به پایداری آثار کارهای خود توجه نمایند، به جامعه محلی به‌صورت مرتب گزارش عملکرد ارایه بدهند، و گزارش او می‌باید حاوی حقائق باشد، و پنهان کاری نشود. از این رو، جهت نمره دادن به گزارش‌های حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، نه شرکت، یا وزارت نفت، بلکه جامعه محلی، و مردمان آسیب دیده، صاحب حق و صلاحیت می‌باشند. پیشنهاد می‌شود که این‌گونه همایش‌ها توسط انجمن‌ها، یا موسسات مردم نهاد، و یا سایر نهاد‌های مشابه برگزار و کنترل شود.

www.seikon.ir
لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 519 توسط معین راستین و در روز سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 ساعت 11:14:16
© Copyright 2021 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 516
6 / 1 / 2021 - 8:51

♦️شبکه فرسوده آب شهر جم و پروژه‌ای که چهارده ساله می‌شود

🔹کاربری از شهروندان شهر جم در شبکه مجازی با انتشار یک تصویر نوشته است:“این احیانا گوشت یا مرغ یا کله‌پاچه نیست؛ سنگ‌هایی است که هر روزه از شبکه آب قدیمی و پوسیده جم به دل و روده من و شما وارد می‌شود…. بسیاری از مردم جم به خاطر همین شبکه زنگار گرفته هزینه‌های بالای تصفیه

🔹کاربری از شهروندان شهر جم در شبکه مجازی با انتشار یک تصویر نوشته است:
“این احیانا گوشت یا مرغ یا کله‌پاچه نیست؛ سنگ‌هایی است که هر روزه از شبکه آب قدیمی و پوسیده جم به دل و روده من و شما وارد می‌شود…. بسیاری از مردم جم به خاطر همین شبکه زنگار گرفته هزینه‌های بالای تصفیه آب و … را به دوش می‌کشند.”

🔹این نمونه‌ای از فریادهای بی‌تاثیر مردم جم در این سال‌هاست. این بی‌توجهی و هدررفت سرمایه‌ها از طرف اداره آب شهری جم کی تمام می‌شود. از آغاز کار این شبکه جدید تاکنون ۴ مدیر تغییر کرده است و در حالی که شبکه زیر‌خاک‌شده هم کم کم در حال فرسودگی است اما هنوز اقدامی موثر انجام نگرفته است.

🔹لازم به ذکر است شهر جم از معدود شهرهایی است که هنوز مخزن ذخیره آب هم ندارد.

🔹با فرض اتصال جم به خط آب‌شیرین‌کن ده ساله سیراف، باز معضل بزرگ شبکه فرسوده و هدررفت بالای آب پابرجاست.

لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 516 توسط معین راستین و در روز چهارشنبه 6 ژانویه 2021 ساعت 08:51:29
© Copyright 2021 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 513
2 / 1 / 2021 - 13:44

سکوت عجیب مسئولان در تعطیلی راه جم به تقاطع دارالمیزان

🔹چند روز قبل وزیر راه و شهرسازی به جم سفر می‌‌کند و در بازدید از پروژه راه جم به تقاطع دارالمیزان با اعتراض شوراهای شهر و شهرستان جم مواجه می‌گردد؛ تا اینجا قضیه تقریبا عادی است و این اعتراض طبیعتا باید انجام می‌گرفت؛ چرا که پروژه چندین ماه تعطیل است و پیمانکار فقط با صحنه‌آرایی،

🔹چند روز قبل وزیر راه و شهرسازی به جم سفر می‌‌کند و در بازدید از پروژه راه جم به تقاطع دارالمیزان با اعتراض شوراهای شهر و شهرستان جم مواجه می‌گردد؛ تا اینجا قضیه تقریبا عادی است و این اعتراض طبیعتا باید انجام می‌گرفت؛ چرا که پروژه چندین ماه تعطیل است و پیمانکار فقط با صحنه‌آرایی، سعی در فریب وزیر دارد.

🔹اما فرض بگیریم وزیری نمی‌آمد و صحنه‌آرایی پیمانکار هم اتفاق نمی‌افتاد، تا کی باید سکوت تلخ شوراهای شهر و شهرستان را شاهد می‌‌بودیم؟

🔹آیا هیچ راه و مسیر دیگری برای نمایندگان مردم جهت پیگیری مشکل و معضل وجود نداشت؟ چرا شوراها و مسئولان اینچنین ساکت و خاموشند؟ برای مطالبه حقوق مردم راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌بایست پیش از این طی می‌شد.

🔹نکته دیگر بیخبری مردم و نامحرم دانستن آنان از اینگونه موارد است. گویی اگر وزیری نمی‌آمد، آب هم از آب تکان نخورده بود.

🔹نقش فرمانداری هم این وسط در نوع خود قابل توجه است. سکوت یا پیگیری؟

لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 513 توسط معین راستین و در روز شنبه 2 ژانویه 2021 ساعت 13:44:54
© Copyright 2021 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 508
19 / 12 / 2020 - 10:48

اعلامیه مهم اداره محیط زیست شهرستان جم درباره حفظ حیات وحش

🔹با توجه به نزدیک شدن به اوایل بهار و شروع جفتگیری حیات وحش در راستای رعایت حقوق موجودات زنده و بالابردن سطح آگاهی عموم مردم در جهت پیشگیری از جرائم شکار و صید و دیگر تخلفات بر علیه محیط زیست که میراث مشترک ما انسانها می باشد، مجموعه حفاظت محیط زیست شهرستان جم همچون سالیان

🔹با توجه به نزدیک شدن به اوایل بهار و شروع جفتگیری حیات وحش در راستای رعایت حقوق موجودات زنده و بالابردن سطح آگاهی عموم مردم در جهت پیشگیری از جرائم شکار و صید و دیگر تخلفات بر علیه محیط زیست که میراث مشترک ما انسانها می باشد، مجموعه حفاظت محیط زیست شهرستان جم همچون سالیان گذشته با همکاری شهرداری های بهارستان، ریز و انارستان اقدام به چاپ و نصب بنرهایی درسه نقطه ( در سطح شهر و ورودی شهرستان ) در جهت مقابله و پیشگیری از شکار و صید حیات وحش، خصوصا پرندگان کبک که یکی از گونه های بومی این شهرستان می باشد نموده است . محتوای بنرها شامل : ممنوع بودن شکار و صید و دیگر تخلفات زیست محیطی با استناد به ماده ۱۰ قانون شکار و صید و آمادگی شبانه روزی این مجموعه جهت دریافت گزارش‌های تخلفات زیست محیطی می باشد . امید است که این اقدامات سبب افزایش آگاهی ها در جهت پیشگیری و مبارزه با شکار غیرمجاز و دیگر تخلفات زیست محیطی باشد .

لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 508 توسط معین راستین و در روز شنبه 19 دسامبر 2020 ساعت 10:48:11
© Copyright 2021 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 505
7 / 12 / 2020 - 14:32

افتخار آفرینی کودکان و نوجوانان جمی در پویش ملی نامه به نویسندگان کتاب

کودکان و نوجوانان جمی به مرحله نهایی پویش ملی نامه به نویسندگان کتاب راه یافتند.  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جم، پس از اعلام اسامی راه یافتگان مرحله نهایی پویش ملی نامه به نویسنده، ده نفر از کودکان و نوجوانان جمی در زمره این راه یافتگان قرار

کودکان و نوجوانان جمی به مرحله نهایی پویش ملی نامه به نویسندگان کتاب راه یافتند.

 
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جم، پس از اعلام اسامی راه یافتگان مرحله نهایی پویش ملی نامه به نویسنده، ده نفر از کودکان و نوجوانان جمی در زمره این راه یافتگان قرار گرفتند.

پویش کتاب‌خوانی «نامه به نویسنده» که هم‌زمان با هفته ملی کودک در نیمه دوم مهرماه ۱۳۹۹ شروع به کارکرده بود پس از پایان مهلت شرکت در این برنامه ۲۵۲۱ نامه از ۲۹ استان کشور به دبیرخانه مرکزی این برنامه رسید.

این پویش بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها و دفتر یونیسف در ایران برگزار شد و استان تهران  با ۵۱۶ نامه، مازندران ۲۰٧، خوزستان ۱۹۷، یزد ۱۹۳، کرمان و جنوب کرمان با ۱۸۵، بوشهر ۱۳۷ و همدان با ۱۲۵ نامه بیشترین شرکت‌کنندگان را در این پویش دارا بودند.

.

داوری این پویش پس از پایان مهلت تعیین‌شده آغاز شد و هیئت‌داوران این پویش پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره از میان این آثار ، ۲۰۰ نامه را که حاوی شاخص‌هایی همچون خلاقیت در نوشتار، اصالت، رعایت اصول نگارش، تناسب گروه سنی با کتاب‌خوانده شده، دارا بودن زبان و نگاه کودکانه و نوجوانانه، توانایی ارتباط با مخاطب و شروع و پایان مناسب  بودند  را در سه گروه دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم انتخاب و برای داوری نهایی معرفی کردند.

 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم ضمن تبریک به کودکان و نوجوانان راه یافته گفت: از آغاز این طرح اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم با استفاده از تمام ظرفیت های در دسترس اقدام به اطلاع رسانی درسطح شهرستان نمود.
حامدیان در ادامه افزود: بیش از ۷۰ نامه از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جم در این طرح آپلود شد، که از این تعدادخوشبختانه ده نفر از راه یافته گان مرحله نهایی از این شهرستان میباشند.
او در ادامه ضمن تشکر از همراهی برخی از آموزگاران و مدیران مدارس گفت: از تعداد ۵۰ نفر که در این طرح شرکت کردند، آناهیتا عابدزاده، مهسا زندی لک، مهشید عزیزی، یسنا تواناراد، نویدرضا جاور، یاسین آهنگرکانی،امیر محمد شادکام، زینب همتیان، درسا شمشیری و امیر حسین نوروزی از جم به مرحله نهایی این پویش راه یافتند.

لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 505 توسط معین راستین و در روز دوشنبه 7 دسامبر 2020 ساعت 14:32:47
© Copyright 2021 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر