شماره : 497
9 / 9 / 2020 - 10:46

نفت آبادان و پارس جنوبی، تفاوت در کجاست؟

🔹️پارس جنوبی، میدان عظیم گازی است که سال‌ها می‌تواند پشتوانه عظیم مالی و اعتباری کشور باشد و در عین حال موتور پیشران توسعه صنایع عظیم گاز و پتروشیمی است.همانطور که تاکنون در دولت‌های مختلف شاهد افتتاح پروژه‌های عظیمی بوده‌ایم. 🔹سهم مردم حوزه پیرامونی از گاز جنوب چه بوده است؟بیکاری و تورم افسار گریخته، سوغات صنعت

🔹️پارس جنوبی، میدان عظیم گازی است که سال‌ها می‌تواند پشتوانه عظیم مالی و اعتباری کشور باشد و در عین حال موتور پیشران توسعه صنایع عظیم گاز و پتروشیمی است.
همانطور که تاکنون در دولت‌های مختلف شاهد افتتاح پروژه‌های عظیمی بوده‌ایم.

🔹سهم مردم حوزه پیرامونی از گاز جنوب چه بوده است؟
بیکاری و تورم افسار گریخته، سوغات صنعت ماشینی پارس جنوبی است و جوانانی سردرگم که ناچار به پذیرش وضع موجود هستند.

تنها عامل تسکین آلام و دردهای این جوانان و مردم سختکوش پیرامون صنایع عظیم پارس جنوبی در چند سال اخیر، تیم فوتبال پارس جنوبی جم بود که با بی‌مهری مسئولان صنعت نفت و گاز مواجه شد و نتوانست در عرصه فوتبال حرفه ای کشور ماندگار شود.

🔹سقوط به لیگ آزادگان حاصل تلاش سه ساله پارس با انبوهی از مشکلات پیش رو بود.
به راستی حلقه گمشده کجاست؟
صنعت نفت آبادان هم سابقه سقوط دارد؛ اما برگشت. آیا پارس برمی‌گردد؟
دلیل امتیازگیری صنعت نفت آبادان از نفت چیست؟

🔹سوالات زیادی که ذهن همه مردم حوزه پارس جنوبی را درگیر کرده است.

دلیل عقب ماندگی شهرستان‌های حوزه پیرامونی پارس جنوبی چیست؟
(اتحاد و همدلی و همبستگی)

🔹مردم آبادان و مسئولان با همراهی همه نمایندگان مجلس خوزستان، با اتحاد و همدلی توانستند هر وقت تیم صنعت نفت آبادان به بحران خورد، نجاتش دهند.

اما ما هنوز به آن نقط اشتراک اتحاد و با هم بودن نرسیده‌ایم که برای سرزمینمان کاری کنیم و قدمی برداریم.

🔹جم، دیاری است با دارا بودن نخبگان و فرهیختگانی شهیر در جنوب کشور در گذشته نزدیک اما فاقد اتحاد. این نقص بزرگ برازنده ایران کوچک ما، جم نیست.

تا کی و چه وقت حسرت فرصت‌ها و گذشت زمان را بخوریم؟
مسئولان شهر و شهرستان و افراد ذی‌نفوذ در جامعه به خود آیید و پارس را نجات دهید.
بدون باهم بودن سوغاتی جز تفرقه و اختلاف نداریم. با هم باشیم و برای پیش.برد اهداف کلان جمعی، کار و تلاش کنیم.

حیدر ارجمند هوادار پارس جنوبی جم

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 497 توسط معین راستین و در روز چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 ساعت 10:46:36
© Copyright 2020 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 494
3 / 9 / 2020 - 13:05

یک زمین و دو بار کلنگ‌زنی در جم

🔹️زمینی با مساحت حدودا چهار هکتار، اهدایی دهیاری و شورای روستای کوری و خیرین به اداره کار شهرستان جم از سال ۹۰ بلاتکلیف است. 🔹نکته جالب اینجاست که این زمین دو بار با نام‌های ورزشگاه شهید چمران و دیگری مجموعه ورزشی کارگری، کلنگ‌زنی شده‌است که متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای ساخت آن صورت نگرفته‌است. 🔹نکته

🔹️زمینی با مساحت حدودا چهار هکتار، اهدایی دهیاری و شورای روستای کوری و خیرین به اداره کار شهرستان جم از سال ۹۰ بلاتکلیف است.

🔹نکته جالب اینجاست که این زمین دو بار با نام‌های ورزشگاه شهید چمران و دیگری مجموعه ورزشی کارگری، کلنگ‌زنی شده‌است که متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای ساخت آن صورت نگرفته‌است.

🔹نکته جالب‌تر اینجاست که با وجود اینکه دهیاری روستا با توجه به عدم اجرای پروژه‌ها، چندین بار پروژه‌هایی جدید را برای احداث اعلام کرده است، ولی اداره کار مانع اجرای آن پروژه‌ها گردیده‌است.

🔹چه زمانی این حکایت تلخ پایان می‌یابد؟ مسئول این وقت‌کشی‌ها و کلنگ‌زنی‌های نمایشی و فرمایشی در شهرستان چه کسی است؟

لینک اینستاگرام:
https://www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
https://t.me/joinchat/AAAAAE5ZTThejhE19ylmdg

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 494 توسط معین راستین و در روز پنج‌شنبه 3 سپتامبر 2020 ساعت 13:05:47
© Copyright 2020 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 489
1 / 9 / 2020 - 10:18

شیخ موسی و آزمون پارس جنوبی جم

مدت کوتاهی از سقوط پارس جنوبی‌جم به لیگ دسته یک فوتبال می گذرد و حرف و حدیث‌ها هنوز پایان نیافته‌است. در این میان عده‌ای نماینده فعلی را مقصر می‌‌خوانند و عده‌ای، نماینده سابق را. 🔹️شیخ موسی احمدی که در زمان نمایندگی او، تیم فوتبال پارس جم شکل گرفت، با گذشت چندماه از آغاز فعالیت جدیدش

مدت کوتاهی از سقوط پارس جنوبی‌جم به لیگ دسته یک فوتبال می گذرد و حرف و حدیث‌ها هنوز پایان نیافته‌است. در این میان عده‌ای نماینده فعلی را مقصر می‌‌خوانند و عده‌ای، نماینده سابق را.

🔹️شیخ موسی احمدی که در زمان نمایندگی او، تیم فوتبال پارس جم شکل گرفت، با گذشت چندماه از آغاز فعالیت جدیدش در مجلس متاسفانه شاهد سقوط این تیم به لیگ پایین‌تر است و این آغاز راهی پرچالش در ابتدای راه نمایندگیش می‌باشد.

🔹️همه نگاه‌ها یا عادلانه‌تر بگوییم بیشتر نگاه‌ها به سمت شیخ مجلس‌نشین است؛ اما هنوز نه از نفتی‌ها صدای امیدوارکننده‌ای به گوش می‌رسد و نه از شیخ.

🔹️یا هنوز همه در شوک هستند و یا بی‌میل. قضاوت کمی سخت است؛ اما شنیده‌ها از بی‌میلی عمدی نفتی‌ها حاکی‌است. شیخ هم اگر فشارهای هواداران و اطرافیان جمی‌اش نباشد، ظاهرا آنچنان بی‌میل به این بی‌میلی نیست. هر چند فعلا باید خوشبین بود تا در آینده چه بازی رخ نماید و چه پرده‌ها برافتد.

🔹️در این میان اتحاد در جنوب استان و به ویژه شهرستان جم، حلقه مفقوده و حلال مشکلات خواهد بود. اختلاف در شهرستان و یا لابیگری‌های فرصت‌طلبان دور و نزدیک، می‌تواند ما را از اصل دور کند و بی‌میلی‌ها را تشدید.

🔹️به نظر می‌رسد تشکیل یک کارگروه فوری حداقل سی‌نفره از پیشکسوتان و دلسوزان فوتبال از نقاط مختلف شهرستان و با گرایش‌های مختلف سیاسی و جناحی، توسط رییس هیئت فوتبال یا رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان، می‌تواند پایه‌های این همدلی را به خوبی پی‌ریزی کند.

🔹️فرصت آغاز لیگ بسیار کوتاه است و متاسفانه اختلافات در سطوح مختلف تیم بسیار زیاد. جوشش این اتحاد و همدلی باید از دلسوزان متحد شهرستان جم آغاز شود.

لینک اینستاگرام:
https://www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
https://t.me/joinchat/AAAAAE5ZTThejhE19ylmdg

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 489 توسط معین راستین و در روز سه‌شنبه 1 سپتامبر 2020 ساعت 10:18:56
© Copyright 2020 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 483
20 / 8 / 2020 - 13:00

قد نخل‌های جم خمیده از …

🔹با توجه به نزدیکی فصل برداشت خرما، متاسفانه در سطح بلوارهای شهر جم شاهد صدمات و خسارت‌های بسیار ناراحت‌کننده‌‌ای نسبت به درختان نخل هستیم؛ درختانی که متعلق به شهرداری جم و در اصل درختان تک تک شهروندان جمی است و همه ما مردم و پرسنل شهرداری به یک اندازه در نگهداری و حفاظت آن مسئولیم.

🔹با توجه به نزدیکی فصل برداشت خرما، متاسفانه در سطح بلوارهای شهر جم شاهد صدمات و خسارت‌های بسیار ناراحت‌کننده‌‌ای نسبت به درختان نخل هستیم؛ درختانی که متعلق به شهرداری جم و در اصل درختان تک تک شهروندان جمی است و همه ما مردم و پرسنل شهرداری به یک اندازه در نگهداری و حفاظت آن مسئولیم.

🔹کافی است دقایقی از بلوار ولیعصر تا بعد از نیروی انتظامی و روستای جنوب جم عبور کنید تا عمق فاجعه‌ی بوجود آمده را به تماشا بنشینید.

قد ن

🔹با توجه به جایگاه و حرمت بالای نخل در جنوب کشور که بازتاب آن را در شعر و ادبیات جنوب هم شاهد هستیم، صدمه و تخریب آن برای مردم جم و جنوب کشور بسیار ناراحت کننده و دردناک است.

🔹قد نخل‌های جم خمیده از چوب ناآگاهی‌ها، بی‌مرامی‌ها و … است. جای خالی را خودتان پر کنید. واژگان قاصر از بیانند. ریشه‌ و علت این نوع برخورد ناجوانمردانه در چیست و چاره کار کجاست؟
به پیرامون خود بی‌توجه نباشیم.

www.seikon.ir
لینک اینستاگرام:
https://www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
https://t.me/joinchat/AAAAAE5ZTThejhE19ylmdg

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 483 توسط معین راستین و در روز پنج‌شنبه 20 آگوست 2020 ساعت 13:00:11
© Copyright 2020 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 478
19 / 8 / 2020 - 10:40

تشریح عملکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، همزمان با آغاز هفته دولت

همزمان با آغاز هفته دولت، عملکرد یکساله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم تشریح شد به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، همزمان با آغاز هفته دولت و تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگی و هنری در جم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تشریح

همزمان با آغاز هفته دولت، عملکرد یکساله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم تشریح شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، همزمان با آغاز هفته دولت و تشریح عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگی و هنری در جم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به تشریح عملکرد یکساله خود  نمود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: دولت تدبیر و امید، در زمینه توجه به ضرورت ها و نیازهای فرهنگ و هنر در جامعه چه به لحاظ زیر ساختهای فنی و چه زیرساخت های فیزیکی فعالیت های بسیار اثرگذار و شایان توجهی را در کارنامه دارد، به همین دلیل برای آگاه سازی عموم مردم جامعه لازم دانستیم تا عملکرد یکساله در این حوزه در شهرستان جم را به اطلاع مردم برسانیم.

گل افروز حامدیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم گفت: با توجه به تکثر وظایفی که برعهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد، دامنه فعالیت هایی که از سوی این اداره صورت میگیرد بسیار متنوع است و مخاطبان بسیاری از خدمات این اداره بهرمند میشوند.از جمله یکی از وظایفی که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عهده دارد و بسیاری از آن اطلاع ندارند، نظارت بر نامگذاری واحد های صنفی برای جلوگیری از کاربرد اسامی بیگانه و غیرمتعارف در سطح جامعه میباشد.

او در ادامه افزود: یکی دیگر از حوزه های فعالیت های فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه سازی و کمک برای ایجاد، گسترش و نهادینه کردن کانون های قران و عترت و نیز کانون های فرهنگی و هنری مساجد برای تسهیل آموزش در حوزه قران و عترت میباشد، در این راستا در شهرستان جم بیش از ۳۲ کانون فرهنگی و هنری در مساجد فعال میباشند که فعالیت های بسیاری در ایام و مناسبت های مذهبی را به انجام رسانده اند. همچنین کانون فرهنگی و هنری مسجد امیرالمومنین (ع) در سال گذشته حایز رتبه کانون برتر کشوری شد.

حامدیان در ادامه گفت: یکی دیگر از زمینه های خدمت فرهنگ و ارشاد اسلامی تسهیل ایجاد شرایط نشاط اجتماعی در سطح جامعه میباشد، که این اداره عطف به این وظیفه زمینه برگزاری مراسمات، جشن ها و کنسرت های موسیقی بسیاری را در سطح شهر جم و در حوزه شهرک ها با صدور بیش از۲۰ مجوز برگزاری و با هماهنگی سایر نهاد های مربوطه شهرستان فراهم نمود.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به یکی دیگر از وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مهم ترین اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به بحث آموزش و اهمیت این مسئله در شکوفایی جامعه میباشد، و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم ضمن نظارت بر عملکرد متقاضیان و نیز احراز صلاحیت فنی ،حرفه ای و اجتماعی متقاضیان تاسیس آموزشگاههای آزاد هنرهای تجسمی نسبت به صدور مجوز ۴ آموزشگاه آزاد هنرهای تجسمی در سال گذشته اقدام نمود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم افزود: از دیگر وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت بر ایجاد و فعالیت کانون های آگهی و تبلیغات میباشد، که با توجه به اهمیت بحث تبلیغات به خصوص در حوزه تولید محتوا و نیز تبلیغات محیطی، دارای ابعاد فنی و تخصصی بسیاری میباشد، چرا که در حال حاضر شهرستان جم بستر فعالیت بیش از ۱۳ کانون آگهی و تبلیغات در رسته های مختلف تبلیغاتی میباشند که از این تعداد، ۳ کانون در سال جدید مجوز فعالیت گرفته اند و لازم به ذکر است در بحث کانون های اگهی و تبلیغات شهرستان جم، یکی از بهترین کارنامه ها در حوزه نظارت بر عملکرد در سطح استان دارد.

همچنین حامدیان ضمن اشاره به لزوم شناساندن فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری گفت: از دیگر فعالیت هایی که فرهنگ و ارشاد اسلامی جم به عنوان یکی از پیشتازان در سطح استان در این زمینه مطرح بود برگزاری نمایشگاه آثار هنری هنرمندان و نیز اجرای نمایش های صحنه ای میباشد. جم در سال گذشته میزبانی نمایشگاه بین المللی دست خط که شامل آثار بزرگان هنر خطاطی و خوشنویسی کشور بود را بر عهده داشت. همچنین هیات تعزیه شاه نشین جم میزبان چهارمین سوگواره تعزیه کشوری بود؛ همچنین در سال گذشته انجمن هنرهای نمایشی جم ۹ اثر نمایشی را به روی صحنه برد.

حامدیان یکی دیگر از فعالیت های فرهنگ و ارشاد اسلامی را بسترسازی برای حضور و حمایت از فعالیت های تبلیغی و تشویقی در گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و افزود: اداره فرهنگ و ارشا اسلامی جم در سال گذشته در طرح های بسیاری که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شدحضور فعال و چشمگیر داشت، برگزاری کارگاه های آموزشی در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نیز ثبت باشگاههای کتابخوانی در طرح ملی جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان و فعالیت بسیار چشمگیر از سوی باشگاههای جم منجر به احراز رتبه برتر کشوری از سوی آوینا خسروی خردسال جمی شد.همچنین جم به عنوان یکی از شهر های برتر در کمپین کتابخوانی در ایام کرونا دارای نماینده بود.

حامدیان یکی دیگر از فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم را حضور این شهر در طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر دانست و گفت:طرح شهرهای خلاق فرهنگ و هنر طرحی بین المللی است که از سوی نهاد های فرهنگی بین المللی و با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت شناسایی توانمندی شهر های کشور در زمینه فرهنگ و هنر و حمایت از آنها برای رشد با تکیه بر این توانمندی است، که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم با توجه به قدمت و منحصر به فرد بودن هنر آئینی تعزیه در جم ضمن معرفی این هنر، طرح های خود جهت شناساندن و معرفی آن به آحاد جامعه ارائه نمود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 478 توسط معین راستین و در روز چهارشنبه 19 آگوست 2020 ساعت 10:40:39
© Copyright 2020 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 432
16 / 8 / 2020 - 11:04

برای اولین بار در جم، از آلبوم آثار مدیحه سرایی و نوحه خوانی مداحان و ذاکرین اهل بیت (ع) رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، برای اولین بار در شهرستان به همت استودیو صدابرداری کوک، از آلبومی از آثار مداحان و ذاکرین اهل بیت (ع) در جم رونمایی شد. حمیدرضا ادیب مدیر استودیو صدابرداری کوک در این باره گفت: با توجه به جایگاه ویژه عزاداری و سوگواری

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جم، برای اولین بار در شهرستان به همت استودیو صدابرداری کوک، از آلبومی از آثار مداحان و ذاکرین اهل بیت (ع) در جم رونمایی شد.

حمیدرضا ادیب مدیر استودیو صدابرداری کوک در این باره گفت: با توجه به جایگاه ویژه عزاداری و سوگواری سید وسالار شهیدان، امام حسین(ع) در جم و نیز برای ساماندهی و شناسایی مداحان و بزرگانی که در این حوزه در جم فعالیت دارند، تصمیم گرفتیم تا با جمع آوری برخی از آثار شاخص این عزیزان و تهیه آلبوم از آثار فاخر مداحی و نوحه خوانی، نسبت به معرفی و شناساندن این عزیزان و توانمندی این عزیزان به جامعه ادای دین و احترام به همت بلند ایشان کنیم.

ادیب در ادامه گفت: صدابرداری و تهیه این آلبوم با همراهی و همکاری مداح و ذاکر اهل بیت (ع) آقای عبدالحسن رزمجو و به یادبود خادم اهل بیت (ع) شادروان خلیل ادیب، با آثاری از مدیحه سرایی و نوحه خوانی آقایان رحیم خطیب، عبدالحسن رزمجو، یعقوب یاراحمدی، محمد مستمع، رضا منفرد، سید مهدی حسینی، حسن اسدی، یوسف یوسفی، حسین رحمانی پور، حامد رحمانی، ابراهیم کمالی، حسن نیک پور، غلامرضا بسیم، حسین خطیب، اسدالله افتخاری و عابس عدالت جو، صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: تلاش داریم با بارگذاری این آلبوم در کانال خبری سی کن جم  امکان بهره وری عموم مردم را از آن فراهم سازیم.

مداحی‌ها:

عابس عدالت جو
یوسف یوسفی
ابوالفضل یار احمدی
رسول افتخاری
حسین خطیب
رزمجو
بسیم
حسین نیکپور
ابراهیم کمالی
حامد رحمانی
حسن اسدی
سید مهدی حسینی
رضا منفرد
مستمع
یاراحمدی
عبدالحسن رزمجو
حاج عبدالرحیم خطیب
یوسف یوسفی
حسین رحمانی
ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 432 توسط معین راستین و در روز یکشنبه 16 آگوست 2020 ساعت 11:04:42
© Copyright 2020 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر