شماره : 569
9 / 8 / 2021 - 19:28

نصب بنر جهت جلوگیری از صید پرندگان شکاری

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم باتوجه به نزدیکی فصل کوخه نشینی و صید پرندگان شکاری ( ابتدای شهریور ماه تا انتهای آبان ماه ) این اداره اقدام به چاپ و نصب بنر هایی با همکاری منطقه عملیاتی نار و

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم باتوجه به نزدیکی فصل کوخه نشینی و صید پرندگان شکاری ( ابتدای شهریور ماه تا انتهای آبان ماه ) این اداره اقدام به چاپ و نصب بنر هایی با همکاری منطقه عملیاتی نار و کنگان و شهرداران محترم شهر بهارستان و انارستان با موضوع پیشگیری از وقوع هرگونه صید پرندگان کمیاب و در خطر انقراض جهت اطلاع رسانی در خصوص جرایم شکار و صید پرندگان مذکور نموده است .
محمد تقی محمدی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم اظهار داشت همه ساله سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان متولی حفاظت از تنوع زیستی، توان و وقت زیادی صرف مبارزه و جلوگیری از زنده گیری پرندگانی با ارزش و در خطر انقراض از قبیل شاهین، بالابان و بحری که توسط صیادان صید پرندگان شکاری صورت می گیرد، می نماید . لذا این اداره با نصب چندین بنر در سطح شهر جم و در بخش ریز ، انارستان جهت حفاظت از این گونه های ارزشمند که دارای ارزش بین المللی هستند، اقدام نموده است .
وی افزود این اقدام ضمن اطلاع رسانی در سایت های خبری شهرستان از همه همشهریان، جوامع محترم محلی، دوستداران و حامیان محیط زیست ، کوهنوردان و انجمن های زیست محیطی تقاضا گردیده در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب جهت برخورد قانونی با شماره ۰۹۱۷۷۷۲۸۹۱۲ گزارش گردد . ضمنا از همه عزیزان تقاضا دارم محل صید و یا اسکان متخلفان مستند سازی و در صورت امکان نقاط UTM ثبت و بدون هرگونه برخوردی با متخلفان و یا تخریب کوخت و اثاثیه در محل اسکان خصوصاً آب و غذا جدا خودداری تا از طریق قانونی این اداره بر حسب وظایف برنامه دستگیری و جمع آوری ابزار و ادوات صید و اثاثیه متخلفین به صورت قانونی بدون هیچ گونه خسارت مالی و جانی اقدام نماید. اینجانب با توجه به حساسیت موضوع و ارسال گزارش های حضور صیادان و دستگیری آنان از طریق این اداره پاداش ویژه ای به افراد همکاری کننده در این زمینه اهدا خواهد نمود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 569 توسط معین راستین و در روز دوشنبه 9 آگوست 2021 ساعت 19:28:59
© Copyright 2022 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 525
4 / 6 / 2021 - 8:28

آلبوم بهار گویندگان شهرستان جم (انجمن موسیقی شهرستان جم)

آلبوم بهاراین انجمن با کشف استعدادهای شهرستان و گردآوری مجموعه ی آثار گویندگان شهرستان جم،گام مهمی در زمینه ترویج گویندگی و شعرخوانی برداشته است.لذا با کشف این استعدادهای برتر در شهرستان جم،این شهرستان در زمینه مجری نیز خودکفا شد.امید است مسئولین محترم شهرستان حمایت های لازم برای دیده شدن این هنرمندان انجام دهند. گویندگان نوجوان

آلبوم بهار
این انجمن با کشف استعدادهای شهرستان و گردآوری مجموعه ی آثار گویندگان شهرستان جم،گام مهمی در زمینه ترویج گویندگی و شعرخوانی برداشته است.
لذا با کشف این استعدادهای برتر در شهرستان جم،این شهرستان در زمینه مجری نیز خودکفا شد.امید است مسئولین محترم شهرستان حمایت های لازم برای دیده شدن این هنرمندان انجام دهند.

سارا دانشمند
فرزانه شایگان
محمد رجب زاده
صحرا ریحانی زاده -۱
نرگس جمرتبه
سارا توکلی
رضوان غریبی
زهرا رزمی – ۱
زهرا رزمی – ۲
مینا هربان
صحرا ریحانی زاده – ۲
ندا شهرآشوب
سحر فقیه زاده – ۱
سحر فقیه زاده – ۲
نادیه فلاحتی

گویندگان نوجوان

سنای محمدی
رضا صفری
الهام عادل نژاد
آیناز مقیمی
محمد تابش
نرگس جوانی
معین اسماعیل پور
مریم بوستانی
آناهیتا عابدزاده
ایلیا جنابی
صوفیا مظاهری
حدیث درخشنده
آیناز فرهمند
نسترن مدیری
غزل عاطفت پیشه

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 525 توسط hdhamid1371 و در روز جمعه 4 ژوئن 2021 ساعت 08:28:20
© Copyright 2022 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 522
22 / 2 / 2021 - 8:52

افزایش قیمت شن و ماسه در جم

🔹بعد از افزایش قیمت و کمیابی سیمان در استان بوشهر، حالا نوبت به افزایش قیمت شن و ماسه رسیده است. با توجه به نرخ‌های جدید، افزایشی حدودا ۳۰ درصدی دیده می‌شود. 🔹متاسفانه در چندماهه اخیر ضعف شدید اداره صنعت و معدن استان در مدیریت مصالح ساختمانی، کارگاه‌های ساخت و سازندگان ساختمان را دچار سردرگمی شدید

🔹بعد از افزایش قیمت و کمیابی سیمان در استان بوشهر، حالا نوبت به افزایش قیمت شن و ماسه رسیده است. با توجه به نرخ‌های جدید، افزایشی حدودا ۳۰ درصدی دیده می‌شود.

🔹متاسفانه در چندماهه اخیر ضعف شدید اداره صنعت و معدن استان در مدیریت مصالح ساختمانی، کارگاه‌های ساخت و سازندگان ساختمان را دچار سردرگمی شدید کرده است.

لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 522 توسط معین راستین و در روز دوشنبه 22 فوریه 2021 ساعت 08:52:44
© Copyright 2022 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 519
19 / 1 / 2021 - 11:14

♦️ هر دوری که دیش تعریفش ایه سی کر هالوش خوبه/نقدی به تندیس طلایی به گزارش شرکت پالایش گاز فجر جم/احمدحیدری

🔹لرزبانان ضرب‌المثل زیبایی دارند؛ بدین مفهوم که دختری که مادر از او تعریف کند، مناسب پسر داییش می‌باشد. این ضرب‌المثل کمابیش در شهرستان جم نیز استفاده می‌شد، تا اینکه خبر تندیس طلایی حوزه مسئولیت اجتماعی برای شرکت فجر جم، آن ضرب‌المثل را در خاطره زنده‌ کرد. 🔹اخیرا یکی از سایت‌های محلی اعلام می‌‌دارد که در

🔹لرزبانان ضرب‌المثل زیبایی دارند؛ بدین مفهوم که دختری که مادر از او تعریف کند، مناسب پسر داییش می‌باشد. این ضرب‌المثل کمابیش در شهرستان جم نیز استفاده می‌شد، تا اینکه خبر تندیس طلایی حوزه مسئولیت اجتماعی برای شرکت فجر جم، آن ضرب‌المثل را در خاطره زنده‌ کرد.

🔹اخیرا یکی از سایت‌های محلی اعلام می‌‌دارد که در بین ۹۷ گزارش پایداری، تندیس طلایی به گزارش شرکت گاز جم اختصاص می‌یابد. البته عنوان «گزارش پایداری»، درست نیست، و علت آن نیز به ترجمه نادرست اصطلاح انگلیسی آن برمی‌گردد، و بهتر است که اصطلاح«پاسخگویی» به‌کار گرفته شود. در تعقیب آن، سردبیر سایت خبری آینه جم، در مقام نقد، یک یادداشت تحت عنوان «تندیسی تلخ برای شرکت گریزپای مسئولیت‌های اجتماعی» منتشر می‌کند. پیرو آن‌هم نقد‌های زیادی دیده شد. صرف‌نظر از عنوان نامفهوم آن یادداشت، از محتوایی مطلب مذکور برداشت می‌شود که تندیس طلایی به‌پای مسئولیت اجتماعی شرکت گاز جم گذاشته می‌شود، این در حالیست که «گزارش پایداری»، یا همان «پاسخگویی»، یکی از اصول و عناصر چندگانه مسئولیت‌های اجتماعی است، و منظور نفس نهاد« مسئولیت‌ اجتماعی» نیست. به‌نظر می‌رسد آن ترجمه نادرست و این یادداشت، به رفتار إعطاء کننده، و إعطاء شونده تندیس طلایی برمی‌گردد. آنجایی که صائب تبریزی می‌گوید:«چـون گـذارد خـشـت اول بـر زمـین مـعـمـار کـج— گـر رسـانـد بـر فـلـک، بـاشـد همـان دیوار کـج».

🔹فارغ از این وقایع، موضوع آنست که «مسئولیت اجتماعی» به رابطه بین یک شرکت و جامعه محلی که آن شرکت در حوزه آن فعالیت می‌نماید، گفته می‌شود، و تعریف، جایگاه و ماهیت روشنی نیز ندارد. به‌همین دلیل است که برای شناسایی آن سه اصل؛«پایداری، پاسخگویی و شفافیت»، تعریف می‌کنند. ذی‌نفعان این اصول، جامعه محلی می‌باشند. بر این اساس، شرکت‌ها می‌باید در مقابل جامعه محلی، به پایداری آثار کارهای خود توجه نمایند، به جامعه محلی به‌صورت مرتب گزارش عملکرد ارایه بدهند، و گزارش او می‌باید حاوی حقائق باشد، و پنهان کاری نشود. از این رو، جهت نمره دادن به گزارش‌های حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، نه شرکت، یا وزارت نفت، بلکه جامعه محلی، و مردمان آسیب دیده، صاحب حق و صلاحیت می‌باشند. پیشنهاد می‌شود که این‌گونه همایش‌ها توسط انجمن‌ها، یا موسسات مردم نهاد، و یا سایر نهاد‌های مشابه برگزار و کنترل شود.

www.seikon.ir
لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 519 توسط معین راستین و در روز سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 ساعت 11:14:16
© Copyright 2022 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 516
6 / 1 / 2021 - 8:51

♦️شبکه فرسوده آب شهر جم و پروژه‌ای که چهارده ساله می‌شود

🔹کاربری از شهروندان شهر جم در شبکه مجازی با انتشار یک تصویر نوشته است:“این احیانا گوشت یا مرغ یا کله‌پاچه نیست؛ سنگ‌هایی است که هر روزه از شبکه آب قدیمی و پوسیده جم به دل و روده من و شما وارد می‌شود…. بسیاری از مردم جم به خاطر همین شبکه زنگار گرفته هزینه‌های بالای تصفیه

🔹کاربری از شهروندان شهر جم در شبکه مجازی با انتشار یک تصویر نوشته است:
“این احیانا گوشت یا مرغ یا کله‌پاچه نیست؛ سنگ‌هایی است که هر روزه از شبکه آب قدیمی و پوسیده جم به دل و روده من و شما وارد می‌شود…. بسیاری از مردم جم به خاطر همین شبکه زنگار گرفته هزینه‌های بالای تصفیه آب و … را به دوش می‌کشند.”

🔹این نمونه‌ای از فریادهای بی‌تاثیر مردم جم در این سال‌هاست. این بی‌توجهی و هدررفت سرمایه‌ها از طرف اداره آب شهری جم کی تمام می‌شود. از آغاز کار این شبکه جدید تاکنون ۴ مدیر تغییر کرده است و در حالی که شبکه زیر‌خاک‌شده هم کم کم در حال فرسودگی است اما هنوز اقدامی موثر انجام نگرفته است.

🔹لازم به ذکر است شهر جم از معدود شهرهایی است که هنوز مخزن ذخیره آب هم ندارد.

🔹با فرض اتصال جم به خط آب‌شیرین‌کن ده ساله سیراف، باز معضل بزرگ شبکه فرسوده و هدررفت بالای آب پابرجاست.

لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 516 توسط معین راستین و در روز چهارشنبه 6 ژانویه 2021 ساعت 08:51:29
© Copyright 2022 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 513
2 / 1 / 2021 - 13:44

سکوت عجیب مسئولان در تعطیلی راه جم به تقاطع دارالمیزان

🔹چند روز قبل وزیر راه و شهرسازی به جم سفر می‌‌کند و در بازدید از پروژه راه جم به تقاطع دارالمیزان با اعتراض شوراهای شهر و شهرستان جم مواجه می‌گردد؛ تا اینجا قضیه تقریبا عادی است و این اعتراض طبیعتا باید انجام می‌گرفت؛ چرا که پروژه چندین ماه تعطیل است و پیمانکار فقط با صحنه‌آرایی،

🔹چند روز قبل وزیر راه و شهرسازی به جم سفر می‌‌کند و در بازدید از پروژه راه جم به تقاطع دارالمیزان با اعتراض شوراهای شهر و شهرستان جم مواجه می‌گردد؛ تا اینجا قضیه تقریبا عادی است و این اعتراض طبیعتا باید انجام می‌گرفت؛ چرا که پروژه چندین ماه تعطیل است و پیمانکار فقط با صحنه‌آرایی، سعی در فریب وزیر دارد.

🔹اما فرض بگیریم وزیری نمی‌آمد و صحنه‌آرایی پیمانکار هم اتفاق نمی‌افتاد، تا کی باید سکوت تلخ شوراهای شهر و شهرستان را شاهد می‌‌بودیم؟

🔹آیا هیچ راه و مسیر دیگری برای نمایندگان مردم جهت پیگیری مشکل و معضل وجود نداشت؟ چرا شوراها و مسئولان اینچنین ساکت و خاموشند؟ برای مطالبه حقوق مردم راه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌بایست پیش از این طی می‌شد.

🔹نکته دیگر بیخبری مردم و نامحرم دانستن آنان از اینگونه موارد است. گویی اگر وزیری نمی‌آمد، آب هم از آب تکان نخورده بود.

🔹نقش فرمانداری هم این وسط در نوع خود قابل توجه است. سکوت یا پیگیری؟

لینک اینستاگرام:
www.instagram.com/seikon.ir/
لینک مستقیم سی کُن در تلگرام
t.me/seikon_ir

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی سی کن طی شماره 513 توسط معین راستین و در روز شنبه 2 ژانویه 2021 ساعت 13:44:54
© Copyright 2022 http://www.seikon.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر